Zgjedhjet Ne Kosove 2010 Rezultatet Perfundimtare

Anëtari i KQZ-së Sami Hamti ka thënë se në zgjedhjet e rundit të dytë në Prishtinë nuk ka pasur proces të rregullt dhe ka pasur keqpërdorime. Partia Demokratike e Kosovës kumton fitoren në votimet e djeshme, por rezultatet nga KQZ. Në festë u hodh edhe lëvizja Vetëvendosje, e cila tha se është subjekti i parë politik, ndërsa Lidhja Demokratike kërkoi që të priten rezultatet zyrtare. Murat Jashari në pyetjet e radhës për Hashim Thaçin pyet pse EULEX-i nuk po e arreston Thaçin? Ai thotë se Marnhaci nuk e lejon spiunin e vet të arrestohet. 42 % e qytetarëve, Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shpallur zgjedhjet për katër komunat veriore të Kosovës pas dorëheqjes së kryetarëve atje shkaku i taksës prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia. Nga rezultatet e deritanishme rezulton se fitues kanë dalë kandidatët e mbështetur nga Partia Socialiste. Por me shpërbërjen eventuale të legjislat. Rezultatet preliminare nga zgjedhjet e pergjithshme ne Universitetin e Mitrovices "Isa Boletini" Fakulteti i Gjeoshkencave; Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore. Ne kete teme do te postojme rezultatet e zgjedhjeve qe do te zhvillohen neser, 03. KOSOVE-Pas mbylljes së numërimit të votave për zgjedhjet e 11 qershorit në Prishtinë, KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare për kryeqytetin e Kosovës. Zgjedhjet në Shqipëri. Ky vendim i OSBE-së është i bazuar në parimet dhe vlerat evropiane. KQZ-ja certifikon rezultatet përfundimtare për zgjedhjet në veri 27 maj 2019 - 15:32 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat u mbajtën më 19 maj. Më shumë. Elektorati dhe pjesëmarrja në zgjedhjet lokale (2000-2013) Tabela 7. Kryeministri në ikje i Kosovës, Hashim Thaci ka përshëndetur maturinë e treguar nga partitë politike në zgjedhjet e djeshme në Rahovec. Kryetari i PDK-së shpall fitore në. com sjell live rezultatet nga zgjedhjet lokale ne Kosove. Nga votat e. Plani dinamik për zgjedhjet studentore 4. Edhe pse nuk i kemi te gjitha rezultatet, trendi i votave po shkon kah perqindja e ngjashme me ato te 2014. Kjo është shifra milionëshe që do t’i kushtojë buxhetit për zgjedhjet e parakohshme; Gazeta Express; 28 Korrik 2019, 8:13 Që nga viti 2010, asnjë qeveri e Kosovës nuk ka arritur të përfundojë mandatin kushtetues katërvjeçar, çka si pasojë ka imponuar organizimin e zgjedhjeve të parakohshme. Partia Demokratike e Kosovës kumton fitoren në votimet e djeshme, por rezultatet nga KQZ. Anëtari i KQZ-së Sami Hamti ka thënë se në zgjedhjet e rundit të dytë në Prishtinë nuk ka pasur proces të rregullt dhe ka pasur keqpërdorime. Un ju uroj qytetarve te rebublikes se kosoves zgjedhjet lokale te lira pas pavarsis se kosoves. KQZ shpall rezultatet përfundimtare: PAN fiton zgjedhjet, Kurti më i votuari. Prishtinë, 29 nëntor 2017 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dytë për kryetarë të 17 komunave dhe rivotimit për kryetar të Komunës së Parteshit në zgjedhjet e mbajtura më 19 nëntor. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". > Matura 2019 > Matura 2018 > Matura 2017 > Matura 2016 > Matura 2015 > Matura 2014 > Matura 2012 > Matura 2010 > Matura 2009 > Matura 2008 > Ballina Kalendari i Maturantëve 2008/2009 KALENDARI I MATURANTËVE. Përndryshe, KQZ deri nesër pritet t'i publikoj rezultatet përfundimtare, 18 ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme. Zgjedhjet në Shqipëri. Rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e KNSH-së, të mbajtura me 26 tetor 2014 dhe të përsëritura me një njësi zgjedhore me 2 nëntor 2014 të publkuara nga Komisioni Republikan i Zgjedhjeve janë këto si në vijim: 1. 2018 [data] dhe jane renditur sipas cilesive, te vleresuar sipas kritereve te perzgjedhura dhe miratuara. "Të mërkurën në mëngjes do të shpallen rezultatet përfundimtare për të gjitha komunat", ka thënë Daka. “Tek votat më kusht është një mospërputhje sa i përket numrit të votave që janë deklaruar në rezultatet preliminare në ditën e zgjedhjeve, ku është thënë se janë 32 mijë vota më kusht, kurse aktualisht në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë vetëm 25 mijë vota me kusht. Historia e refugjatëve shqiptarë që me anijen Vlora shkuan në Itali më 1991 8 Gusht 2019; S'ka më kryeministër me qira 7 Gusht 2019. tha për BBC-në se zgjedhjet kishin probleme serioze. Asnjë dallim i dukshëm nuk është vërejtur në opinionet e burrave dhe grave lidhur me proceset e demokratizimit në Kosovë. 03/l-072 pËr zgjedhjet lokale nË republikËn e kosovËs. 362 vota apo vetëm 11. Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare për asamble komunale të zgjedhjeve të 22 tetorit, pas rinumërimit të rreth 700 kutive të votimit në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ndërsa afat i ankesave rrjedh nga nesër në ora 12. Konkurs 08. 08 për qind. Formular i ankeses 11. Komisioni Qendror Zgjedhor ka mbajtur sot mbledhjen e radhës të kryesuar nga Kryetarja, Valdete Daka. “Qytetarët e Kosovës e dinë se cila parti sa ka fituar. Shefi i UNMIK-ut, Ruecker, zyrtarizon rezultatet e zgjedhjeve të 17 Nëntorit, vetëm në nivelin qendror. 1 Zgjedhjet e jashtëzakonshme për Komunën e Istogut janë zhvilluar në dy raunde. 42 % e qytetarëve, Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shpallur zgjedhjet për katër komunat veriore të Kosovës pas dorëheqjes së kryetarëve atje shkaku i taksës prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia. Në linkun më poshtë mund të ndiqni në kohë reale rezultatet për çdo subjekt politik. 10 për qind të votuesve ose 628. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së sotme ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për 37 Kuvendet Komunale që u mbajtën më 22 tetor Sipas KQZ-së, në rezultate nuk përfshihen ato nga zgjedhjet për Kuvend Komunal të Vushtrrisë pasi në Gjykatën Supreme nuk ka përfunduar akoma vendosja lidhur me ankesat që janë paraqitur në këtë […]. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka. “Gjithsesi ne jemi të përgatitur që këtë vit dy gjenerata t’i nënshtrohen testit. Komentet te >Rezultatet e fundit nga KQZ Janë >Pse u ba lufte ne Kosove?!. PDK-ja kryeson rezultatet e para. “Pse EULEX-i nuk e arreston. Zgjedhjet e vitit 2017. Njoftimi për zgjedhjet studentore 2. Postime mbi Zgjedhjet 2010 shkruar nga toplajm. Formular i ankeses 11. Bëhet fjalë për mediumin Kurir. Në radhë të parë, secili votues përzgjedh subjektin politik të cilit dëshiron t'i japë votën për zgjedhjet lokale. Zgjedhjet parlamentare në Kosovë, 2007 Jump to navigation Jump to search. Por, rezultatet përfundimtare që do të tregojnë se kush është zgjedhur deputet në Kuvendin e Kosovës, nuk do të dalin sot. Ne kete teme do te postojme rezultatet e zgjedhjeve qe do te zhvillohen neser, 03. nga muaji maj i vitit 2010, apo pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme pas vdekjes në detyrë të Kryetarit Fadil Ferati, i cili ushtronte pozitën e Kryetarit të Komunës të fituar në zgjedhjet e rregullta lokale të zhvilluara në nëntor të vitit 2009. Bindja Demokratike deri më tani nuk ka mundur që të fitojë asnjë Bashki. 308 studentë me të drejtë vote për zgjedhjet studentore 2015 në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan, sipas Komisionit Qendror Zgjedhor të UKZ-së, kanë votuar 1047 studentë apo 31. Zgjedhjet në Kosovë në fokus në Shqipëri. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së sotme ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për 37 Kuvendet Komunale që u mbajtën më 22 tetor Sipas KQZ-së, në rezultate nuk përfshihen ato nga zgjedhjet për Kuvend Komunal të Vushtrrisë pasi në Gjykatën Supreme nuk ka përfunduar akoma vendosja lidhur me ankesat që janë paraqitur në këtë […]. Postuar te Zgjedhjet 2010. Në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Kosovë, të drejtë vote kanë pasur mbi 1 milion e 800 mijë banorë, nga të cilët në zgjedhje dolën mbi 747 mijë votues apo 41. net nga burime brenda KQZ’së, rezultatet do të shpallen nesër. Siç njfton kumtesa, Kryetarja e KQZ-së, Valdete. Këto zgjedhje, shumë delikate për Republikën e Kosovës priten të jenë një tregues i rëndësishëm për vazhdimësinë demokratike të shtetit të ri. Zgjedhjet Lokale në Kosove. KQZ-ja certifikon rezultatet përfundimtare për zgjedhjet në veri 27 maj 2019 - 15:32 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat u mbajtën më 19 maj. Ne gjithashtu i kemi kushtuar kujdes për aq sa ka qenë e mundur për të përshkruar operacionin në mënyrë transparente, duke përshkruar dobësitë dhe kufizimet me të cilat APR është ballafaquar dhe jemi përpjekur që t'u japim shfrytëzuesve tonë sqarime se si t'i interpretojnë rezultatet e APR-së. Në zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore kanë votuar 24 595 votues ose 42. Gjykata Supreme dhe jo Gjykata Kushtetuese, po shihet si mundësia e vetme për partitë dhe kandidatët. 5 për qind të votave. KQZ-ja certifikon rezultatet përfundimtare për zgjedhjet në veri Autori: Gazeta Fjala Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat u mbajtën më 19 maj. 55 përqind e votave të përpunuara (709. të klimës së investimeve të Kosovës, rezultatet e kësaj ankete japin një perspektivë paksa më të ndryshme si nga investitorët aktualë ashtu edhe ata potencialë. Ai tha se, në mbështetje të dispozitave të Statutit, Rregullores për Zgjedhjet e organeve të Odës, Rregullores së Punës së KQZ-së dhe rregullave zgjedhore, në emër të KQZ-së: sot shpall. Kongresi i Berlinit dhe Konferenca e Londrës karshi Kosovës 4. “Kompromisi nënkupton se ne duhet të heqim mendimet tona se Kosova është Serbi, ose se Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës”, kryeministrja serbe, transmeton “lajmi. Kostoja e fuqisë punëtore mbetet një nga arsyet kryesore për të investuar në Kosovë në 2013 por majës së listës i janë shtuar dhe nor -. Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, mbi 50 mijë është numri i fletëvotimeve të pavlefshme. 1 te Ligjit mbi Zgjedhjet e Pergjithshme ne Republiken e Kosoves. Which schools churned out the most 90 and 95 percenters in icse. Ndërkohë, procesi i numërimit të votave vazhdon, si për kandidatët e Bashkisë, ashtu edhe për këshilltarët. Rezultatet e zgjedhjeve mund t'i ndqini në kohë reale në këtë link: ZGJEDHJET 2017 Me 2. Disa nga partitë politike akuzuan për keqpërdorime të mëdha dhe mashtrime zgjedhore, siç janë blerja e votave dhe presionet e ndryshme ndaj votuesve. "Të mërkurën në mëngjes do të shpallen rezultatet përfundimtare për të gjitha komunat", ka thënë Daka. Gjykata Themelore në Prishtinë dënoi sot me nga gjashtë muaj burg me kusht Ymer Herticën, Fitim Ibrahimin, Halil Berishën, Fatime Luta Osmanin, Idriz Murtezin e Lumnije Hysenin, që akuzoheshin për mashtrim në zgjedhje. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave, që u mbajtën më 22 tetor 2017. Rezultatet Përfundimtare të provimit pranues në Universitetin “Kadri Zeka”- Afati i parë pranues për vitin akademik 2018/2019 Korrik 30, 2018 Rezultatet Perfundimtare - Edukim, Fillor. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 17/08/2019 Moti: Tiranë. KQZ publikon rezultatet. 4 anëtarë të KQZ votuan pro ndërsa 1 kundër. Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, i cili ka njoftuar se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është përmbyllur numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për kryetarë të komunave. Demokracia në Veprim përmes një konference për media ka publikuar rezultatet preliminare të 85% të votave të numëruara në katër komunat veriore të Kosovës. Në komunën e Prishtinës, në Asamblenë Komunale do të jenë 51 asamblistë. KQZ publikon rezultatet. 02/2010 për procedurat e Rekrutimit në Shërbimin Civil, Universiteti “Haxhi Zeka” në Pejë, bënë njoftimin për shpalljen e rezultateve të procedurës së rekrutimit për pozitat:. 4 anëtarë të KQZ votuan pro ndërsa 1 kundër. Elektorati dhe pjesëmarrja në zgjedhjet lokale (2000-2013) Tabela 7. Nga votat e. 2017 nga Dionis Xhafa Në Qendrën e Numërimeve dhe të Rezultateve aktualisht është duke vazhduar pranimi i materialit të ndjeshëm zgjedhor nga komunat e Kosovës. 07 % ose 6 579 ndërsa Selim Kryeziu ka marrë 48. Rezultatet e zgjedhjeve te 12 dhjetorit ne Kosove Pages. Dhjetor 2010: Rezultati i zgjedhjeve parlamentare ne Kosove Ju ftojmë të regjistroheni në forum në mënyrë që të merrni pjesë ne diskutimet e forumit duke shprehur mendimin tuaj. ZGJEDHJET LOKALE NE KOSOVE 08 08 2017 Portali RTV 21. Rezultati i lëvizjes Vetëvendosje është befasia e këtyre zgjedhjeve. PDK-ja kryeson rezultatet e para. Sipas, Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, 45. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, të enjten, ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura me 8 qershor. KosovaPress: Ambasador, ne po themi që është ky sistem zgjedhor, por ne në Kosovë e kemi parë që asnjë qeveri nuk e ka përfunduar mandatin në rregull siç duhet, gjithmonë ka pasur problem dhe ndoshta është e arsyeshme që qytetarët të kenë frikën që mund të kemi një bllokim institucionesh sikur ka ndodhur në të kaluarën. LDK-ja ka fituar në 19 komuna, nga gjithsej 30 komuna sa ka Kosova. Sipas rezultateve preliminare, fitues i zgjedhjeve është koalicioni PDK-AAK-Nisma e cila pasohet nga Lëvizja Vetëvendosje, kurse e treta është koalicioni LDK-AKR dhe Alternativa. Të gjitha temat e përfshira dhe të dhënat e mbledhura u referohen definicioneve të dakorduara ndërkombëtarisht. Në zgjedhjet e vitit 2014 ajo kishte fituar 13. Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për asambletë komunale. Rezultatet përfundimtare për zgjedhjet studentore 2017 Maj 23, 2017 Meqë Komisioni Zgjedhor pas publikimit të rezultateve preliminare të Zgjedhjeve Studentore nuk ka pranuar ndonjë ankesë, nga sot i publikojmë rezultatet përfundimtare të Zgjedhjeve Studentore 2017, mbajtur në Universitetin "Kadri Zeka" Gjilan. Gjykimi për manipulimin e 1082 votave në zgjedhjet e 2010-ës 28 April, 2018 Mehmet Kastrati, Miftar Hasani, Mensur Gashi, Qëndresa Musa, Halil Halili, Bardhyl Musa e Ujup Hasani po akuzohen se në zgjedhjet komunale të vitit 2010 gjatë numërimit të votave kanë falsifikuar rezultatet. Sa prej jush keni menduar se a do të dilni në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 12 dhjetor, dhe nëse dilni, cilës parti t'ia jepni votën, ose cilës t'i bashkëngjiteni tani? Të gjithë i keni pasur dhe i keni këto shqetësime. Flasin nga QNR: Ja pse do të rinumërohen 692 kuti. 952 votuesve të regjistruar. Nga ky rezultat, kandidati i PDK-së, Ramiz Lladrovci, del fitues, i ndjekur pas nga kandidati i Nismës për Kosovën, Isa. 5 për qind të votave. Sipas YKS-së, në zgjedhjet presidenciale brenda vendit, jashtë shtetit dhe në dogana kanë votuar gjithsej 51 milionë e 197 mijë e 959 zgjedhës. Numri i përgjithshëm i personave të regjistruar në lista zgjedhore: 35. Ne jemi përgatitur për mbi 43 mijë maturantë, duke llogaritur edhe maturantët e viteve të kaluara, që nuk kanë pasur sukses. KQZ-ja publikoi rezultatet përfundimtare te zgjedhjeve te 17 nëntorit. Kongresi i Berlinit dhe Konferenca e Londrës karshi Kosovës 4. Gjykimi për manipulimin e 1082 votave në zgjedhjet e 2010-ës 28 April, 2018 Mehmet Kastrati, Miftar Hasani, Mensur Gashi, Qëndresa Musa, Halil Halili, Bardhyl Musa e Ujup Hasani po akuzohen se në zgjedhjet komunale të vitit 2010 gjatë numërimit të votave kanë falsifikuar rezultatet. Në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Kosovë, të drejtë vote kanë pasur mbi 1 milion e 800 mijë banorë, nga të cilët në zgjedhje dolën rreth 700 mijë votues. Postuar te Zgjedhjet 2010. Zgjedhjet lokale në Kosovë, rezultatet finale veriut-ne-zgjedhje-historike-per-kosoven/ , shikuar së fundmi më mirë se ato të vitit 2010, dhe ishin. Ndërsa Jeta Krasniqi, ka thënë se të dhënat e marra nga hulumtimi tregojnë që afërsisht gjysma e qytetarëve, 44% e tyre, nuk i shohin zgjedhjet si zgjidhje për tejkalimin e problemeve që ndërlidhen me procesin e dialogut. Rezultati final nuk ndryshon nga ai. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 08/08/2019 Moti: Tiranë. 697 vota apo 10,35%. Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pjesëmarrja në votime ishte 41. Përkundër paralajmërimeve që shpallja e rezultateve të bëhet të hënën, sipas zëdhënësit të KQZ-së, Valmir Elezi, ishin disa arsye tjera që ndikuan në shtyrje edhe për dy ditë. 45 për qind, ndërsa në zgjedhjet e vitit 2014 përqindja e votuesve ishte 42. Pas mbylljes së procesit është faza e karter e procesit zgjedhor. Rezultatet e anketës së tetorit 2017 tregojnë se TD (1,37) ka arritur nivelin më të lartë që nga nëntori 2010, me një rritje prej rreth 0,33. Votuesi mund të votojë vetëm për një nga subjektet politike të cilat garojnë në zgjedhje (parti politike, koalicion partish politike, nismë qytetare apo kandidat të pavarur). "Qytetarët e Kosovës e dinë se cila parti sa ka fituar. 03/l-073 pËr zgjedhjet e pËrgjithshme nË republikËn e kosovËs. Vendimi i KD-së për zgjedhjet studentore 3. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". "Në Zgjedhjet për Kryetar Komune, numri i përgjithshëm votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta, të konfirmuara, ka qenë rreth 11 mijë. decentralizimit ne Republikën e Kosovës Njohin kompetencat komunale dhe do të kuptojnë raportin në mes pushtetit qendror dhe atij lokal; Të realizojnë të drejtat e tyre në nivel të pushtetit lokal. Në bazë të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, asnjë subjekt politik nuk mund ta formojë i vetëm qeverinë. 29 për qind e votuesve të regjistruar morën pjesë ne votime, zvarritja e të cilave për shkak të parregullsive të shfaqura, zvarriti edhe procesin e themelimit te institucioneve të reja të Kosovës, procesi për ngritjen e të cilave pritet të ndodhë menjëherë pas certifikimit të. 4 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i publikon rezultatet e zgjedhjeve pasi që ato të jenë certifikuar. Pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të katër komunave verior, në KQZ bëjnë të ditur se janë në proces të numërimit të votave me kusht dhe atyre përmes postes elektronike. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve studentore - 2018 30 Mars 2018. 2017 - GazetaBlic. Studentët e rinj Procedura e konkurimit, pranimit dhe regjistrimit. KQZ-ja publikoi rezultatet përfundimtare te zgjedhjeve te 17 nëntorit. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 08/08/2019 Moti: Tiranë. Gjykimi për manipulimin e 1082 votave në zgjedhjet e 2010-ës 28 April, 2018 Mehmet Kastrati, Miftar Hasani, Mensur Gashi, Qëndresa Musa, Halil Halili, Bardhyl Musa e Ujup Hasani po akuzohen se në zgjedhjet komunale të vitit 2010 gjatë numërimit të votave kanë falsifikuar rezultatet. 3 Rezultatet e zgjedhjeve janë përfundimtare dhe detyruese pasi të certifikohen nga PSSP -ja. Kështu ka thënë zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, i cili ka njoftuar se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është përmbyllur numërimi i votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta për kryetarë të komunave. Sipas kryetares së KQZ-së, në zgjedhjet për kryetarë komunash dhe për anëtarët e kuvendeve komunale kanë marrë pjesë 44. Kostoja e fuqisë punëtore mbetet një nga arsyet kryesore për të investuar në Kosovë në 2013 por majës së listës i janë shtuar dhe nor -. Për zgjedhjet e vitit 2010, KQZ-ja regjistroi gjithsej 55 subjekte politike, 23 prej të cilave u takonin shqiptarëve, 11 serbëve dhe pjesa tjetër grupeve të ndryshme të pakicave. Rezultatet përfundimtare për zgjedhjet studentore 2017 Maj 23, 2017 Meqë Komisioni Zgjedhor pas publikimit të rezultateve preliminare të Zgjedhjeve Studentore nuk ka pranuar ndonjë ankesë, nga sot i publikojmë rezultatet përfundimtare të Zgjedhjeve Studentore 2017, mbajtur në Universitetin “Kadri Zeka” Gjilan. Më shumë. Duke u mbështetur në këto rezultate, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka bëri të ditur se raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetarë të komunave do të mbahet më 19 nëntor, në 19 komuna (Gjakovë, Gjilan, Dragash, Istog, Kaçanik, Klinë, Kamenicë, Mitrovicë e Jugut, Obiliq, Rahovec, Podujevë, Prishtinë, Prizren, Shtime, Suharekë, Ferizaj, Vushtrri, Malishëve dhe Kllokot). 4 Dhjetor 2007 - Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në zgjedhjet e 17 nëntorit kanë marrë pjesë gjithsej 40. Njoftim për rezultatet përfundimtare të procedurës së rekrutimit. Mirëpo për orën akoma nuk dihet, e për çka ai tha se do të njoftohet sot gjatë ditës. Duke u mbështetur në këto rezultate, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka bëri të ditur se raundi i dy. Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka. 1 gazeta zyrtare e republikËs sË kosovËs / prishtinË: viti iii / nr. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ, PZAP pritet t'i certifikoj rezultatet Brenda ditës, nëse nuk ka ankesa nga subjektet politike në vend. TIRANË- OSBE-ODIHR kishte parlajmëruar sot një konferëncë për mediat ku do të bënte publik raportin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019. Nga rezultatet e deritanishme rezulton se fitues kanë dalë kandidatët e mbështetur nga Partia Socialiste. rezultatet perfundimtare të zgjedhjeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, të mbajtura më 11 qershor. 1 te Ligjit mbi Zgjedhjet e Pergjithshme ne Republiken e Kosoves. Ne gjithashtu i kemi kushtuar kujdes për aq sa ka qenë e mundur për të përshkruar operacionin në mënyrë transparente, duke përshkruar dobësitë dhe kufizimet me të cilat APR është ballafaquar dhe jemi përpjekur që t'u japim shfrytëzuesve tonë sqarime se si t'i interpretojnë rezultatet e APR-së. Përfundimtare: UDSH e vetme në zgjedhjet lokale në Tuz, ja lista Posted by admini On November 01, 2017 0 Comment Në zgjedhjet e parakohshme lokale të cilët do të mbahen me 26 nëntor të vitit 2017 në Komunën urbane të Tuzit, UDSH vendosi të garojë e vetme, mësohet nga Shërbimi për informim i UDSH-së. Studentët vijues. Partitë politike dhe kandidatët e tyre për kryetarë të komunave, duhet të presin deri të mërkurën, kur Komisioni Qendror i Zgjedhje (KQZ) ka paralajmëruar se do t'i shpall rezultatet përfundimtare, nëse eventualisht do të kontestojnë rezultatet nëpër komuna ta caktuara. 5 për qind të votave. “Ato janë rezultate të vëzhguesve dhe komisionarëve, rezultate të përafërta, por rezultatet e vërteta i kemi vetëm ne dhe askush tjetër”, ka deklaruar ajo. 2013, ne komunat e Kosoves. Komisioni Qendror i Zgjedhje pritet që t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave të mërkurën. Në zgjedhjet e vitit 2014 ajo kishte fituar 13. Zoti Petersen theksoi se zgjedhjet përbëjnë një pikë kthese në Kosovë. Madje mund të themi se trendin e koalicioneve parazgjedhore me akronime të subjekteve politike e ka realizuar për herë të parë Aleanca Kosova e Re (AKR), në zgjedhjet e jashtëzakonshme të vitit 2010. Ndërsa sa i përket Kuvendit Komunal parashihen këto afate dhe procedura. certifikimin e rezultateve përfundimtare të kandidatëve në Zgjedhjet për Kuvendin e OMK-së të mbajtura me 1 dhjetor 2017. 1 Zgjedhjet e jashtëzakonshme për Komunën e Istogut janë zhvilluar në dy raunde. 1 % të votave. Në radhë të parë, secili votues përzgjedh subjektin politik të cilit dëshiron t’i japë votën për zgjedhjet lokale. Ndryshe, Komisioni Qendror Zgjedhor i ka publikuara rezultaet preliminare të zgjedhjeve, e rezultatet përfundimtare do të publikohen pas shqyrtimit të ankesave nga shoqëria civile. “Pse EULEX-i nuk e arreston. Studentët vijues. Prishtinë, 29 nëntor 2017 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dytë për kryetarë të 17 komunave dhe rivotimit për kryetar të Komunës së Parteshit në zgjedhjet e mbajtura më 19 nëntor. Nga Vetëvendosje do të jenë 17 asamblistë, nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) do të jenë gjithsej 15. Rezultatet e zgjedhjeve në kohë reale Bruksel – Të hënën vonë ka përfunduar edhe një takim i grupeve punuese në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi. KANDIDATËT PËR KRYETAR NË KOMUNËN E LIPJANIT PËR ZGJEDHJET LOKALE 2013 PDK Shukri Buja Data e lindjes: 27-08-1966 Edukimi: Shukri Buja u lind më 27. 55 përqind e votave të përpunuara (709. Shpërndaje në Facebook. Ne nuk i publikojmë veç e veç, por të gjitha së bashku. "Tek votat më kusht është një mospërputhje sa i përket numrit të votave që janë deklaruar në rezultatet preliminare në ditën e zgjedhjeve, ku është thënë se janë 32 mijë vota më kusht, kurse aktualisht në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë vetëm 25 mijë vota me kusht. Kështu që nëse do të kërkohej ndonjë përgjigje nga ndonjë subjekt lidhur me ndonjë ankesë të mundshme, do të kishte prolongime", tha Elezi. Sipas DnV-së Lista Serbe është duke udhëhequr bindshëm ndaj partive shqiptare në këto komuna, respektivisht PDK-së e VV-së. Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Shqipëri Pothuajse një muaj nga mbajtja e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, KQZ ka shpallur rezultatin përfundimtar të tyre. "Nuk mund të them datën e saktë, por pritet që në fillim të javës së ardhshme është të shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, ndërsa çertifikimi i tyre mund të bëhet pas 24 orëve pas shpalljes së rezultateve, normalisht nëse nuk ka ankesa", pohoi zonja Daka, duke shtuar se kjo vonesë në shpalljen e. Për zgjedhjet e vitit 2010, KQZ-ja regjistroi gjithsej 55 subjekte politike, 23 prej të cilave u takonin shqiptarëve, 11 serbëve dhe pjesa tjetër grupeve të ndryshme të pakicave. Raphael girls higher secondary school is one of the oldest, private, non. Lexo po ashtu: Kundërkandidatët e Blerim Rekës tani shpresojnë në votat e tij Nga 99. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave, që u mbajtën më 22 tetor 2017. 55 përqind e votave të përpunuara (709. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të mbajtura në katër komunat veriore të Republikës së Kosovës, Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok e Mitrovicë të Veriut, të cilat u mbajtën me 19 maj të. Në zgjedhjet që u mbajtën në dhjetor, në Mitrovicë deri në orën 15:30 patën votuar 22795 qytetarë apo. Kësisoj, PDK, e udhëhequr nga Kadri Veseli, ngec pas LDK’së për 14. 10 për qind të votuesve ose 628. Për orën e saktë kur publikohen rezultatet përfundimtare do të vendos KQZ-ja dhe për këtë do t'iu njoftojmë", ka thënë Elezi. Formular i ankeses 11. Disa nga partitë politike akuzuan për keqpërdorime të mëdha dhe mashtrime zgjedhore, siç janë blerja e votave dhe presionet e ndryshme ndaj votuesve. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave, që u mbajtën më 22 tetor 2017. Nga zgjedhjet e vitit 2000 anëtar I kuvendit komunal ne Lipjan, dhe anëtar I komitetit për politik dhe financa , ne te katër mandatet. 03/L-241 PËR PROKURIMIN PUBLIK NË REPUBLIKËN E KOSOVËS Kuvendi i Republikës së Kosovës; Në mbështetje të nenit 65 (1) të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, Miraton: LIGJ PËR PROKURIMIN PUBLIK NË REPUBLIKËN E KOSOVËS. KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare të votimeve për kryeqytetit e Kosovës. Anëtar I kryesisë se degës se LDK - se ne Lipjan nga viti 2002, Nga viti 2006 nënkryetar I degës se LDK -se ne Lipjan, ku edhe ne kuvendin e 7 zgjedhor rizgjedh te njëjtën funksion. Me ligjin aktual besoj që në afat rekord do të shpallen rezultatet përfundimtare”, ka thënë ai, duke shtuar se në zgjedhjet e vitit 2007 rezultatet përfundimtare ishin shpallur pas dy muajsh. Me votimin e Kuvendit të Kosovës për mosbesim ndaj Qeverisë Thaçi, zgjedhjet e parakohshme ndodhën edhe më 12 dhjetor 2010. com sjell live rezultatet nga zgjedhjet lokale ne Kosove. Ndërsa komuniteti ndërkombëtarë / vëzhguesit i quajtën zgjedhjet efektive, në nivel lokal zgjedhjet ishin skandalizuar nga parregullsitë dhe manipulimet. /2L ONLINE/ - Universiteti "Kadri Zeka" në Gjilan ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve studentore 2015. Rezultatet e gjetura nga studimi kanë theksuar si pikat e forta ashtu edhe dobësitë e institucioneve të pavarura të Kosovës në zhvillim e sipër. Baza e arsyeshme ligjore jep arsye për inkurajim bashkë me strukturën e fortë institucionale që shumica nga institucionet e analizuara e posedojnë. Të katër kadndidatët e Listës Serbe në këto katër komuna i kanë fituar zgjedhjet. Dihet se numri i përgjithshëm votave me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta, të konfirmuara, ka qenë rreth 11 mijë. Kryetari i KQZ për OMK, dr. Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, mbi 52 mijë është numri i fletëvotimeve të pavlefshme. Mirëpo kjo e ka vështirësuar përgatitjen e punës në terren, sepse kërkohet rritja e numrit të qendrave të testimit. Nga votat e pranuara nga 232 vendvotime, numri i fletëvotimeve të vlefshme është 86321, ndërsa 4337 vota të pavlefshme. Nderkohe rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve te 12 dhjetorit do te behen publike tek pas rivotimit dhe kalimit te afatit kohor te ankimimit. Kongresi i Berlinit dhe Konferenca e Londrës karshi Kosovës 4. Zgjedhjet Lokale në Kosove. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Nga rezultatet e deritanishme rezulton se fitues kanë dalë kandidatët e mbështetur nga Partia Socialiste. Loading Unsubscribe from Portali RTV 21?. Aty ku jane shqiptaret, jemi edhe ne! Lajme Sport Video Live TV Mobile Kuizi 08/08/2019 Moti: Tiranë. Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare për asamble komunale të zgjedhjeve të 22 tetorit, pas rinumërimit të rreth 700 kutive të votimit në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ndërsa afat i ankesave rrjedh nga nesër në ora 12. Rezultatet Përfundimtare të provimit pranues në Universitetin “Kadri Zeka”- Afati i parë pranues për vitin akademik 2018/2019 Korrik 30, 2018 Rezultatet Perfundimtare - Edukim, Fillor. Faqe speciale me materiale për zgjedhjet e parakohshme të 12 dhjetorit 2010 në Kosovë. Prishtine - Një ditë pas zgjedhjeve të 8 qershorit Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka thotë se Kosova kaloi një test demokracie, ndërsa shtoi se prodhimi më pak i fletëve të votimit se numri I votuesve shmangu manipulimet si dhe nuk shkaktoi një dëm ekonomik. Gjithsejt u anketuan 35 shqiptarë që jetojnë në Britani. Rezultatet e zgjedhjeve te 12 dhjetorit ne Kosove Pages. "Me këtë maturi i është dërguar një mesazh i qartë gjithë botës, se Kosova është një vend demokratik,. Për orën e saktë kur publikohen rezultatet përfundimtare do të vendos KQZ-ja dhe për këtë do t'iu njoftojmë", ka thënë Elezi. Rezultatet përfundimtare për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të 24 qershorit në Turqi, të shpallura nga YKS plotësisht përputhen me rezultatet e publikuara për opinionin publik nga Anadolu Agency (AA). Ai tha se, në mbështetje të dispozitave të Statutit, Rregullores për Zgjedhjet e organeve të Odës, Rregullores së Punës së KQZ-së dhe rregullave zgjedhore, në emër të KQZ-së: sot shpall certifikimin e rezultateve përfundimtare të kandidatëve në Zgjedhjet për Kuvendin e OMK-së të mbajtura me 1 dhjetor 2017. Numri i references; 1124. PDK-ja kryeson rezultatet e para. al : Bazuar në rezultatet preliminare të Komisionit Qendror i Zgjedhjeve, kandidatët e Listës Serbe kanë fituar që në rrethin e parë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e katër komunave veriore të Kosovës. KOSOVE-Pas mbylljes së numërimit të votave për zgjedhjet e 11 qershorit në Prishtinë, KQZ ka publikuar rezultatet përfundimtare për kryeqytetin e Kosovës. Vetëvendosje është forca e parë politike në Prishtinë. Page created - February 1, 2010. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, tha se pas konfirmimit të PZAP-së, të Gjykatës Supreme, si dhe të sigurimit të dorëheqjeve nga pozicioni i. Mimoza Kusari-Lila, paraqiti dhe nje apel tjeter ne Gjykaten Supreme te Kosoves, baza e se ciles ishte se KQZ-a shpalli rezultatet e zgjedhjeve lokale perpara se te ishin kryer te gjitha procedurat, te cilat, sipas pohimit te AKR , kane shkelur Nenin 106. Zgjedhjet e vitit 2017. Dhjetor 2010: Rezultati i zgjedhjeve parlamentare ne Kosove Ju ftojmë të regjistroheni në forum në mënyrë që të merrni pjesë ne diskutimet e forumit duke shprehur mendimin tuaj. Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, mbi 50 mijë është numri i fletëvotimeve të pavlefshme. Ndërsa Jeta Krasniqi, ka thënë se të dhënat e marra nga hulumtimi tregojnë që afërsisht gjysma e qytetarëve, 44% e tyre, nuk i shohin zgjedhjet si zgjidhje për tejkalimin e problemeve që ndërlidhen me procesin e dialogut. KQZ-ja publikoi rezultatet përfundimtare te zgjedhjeve te 17 nëntorit. Në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Kosovë, të drejtë vote kanë pasur mbi 1 milion e 800 mijë banorë, nga të cilët në zgjedhje dolën mbi 747 mijë votues apo 41. Kësisoj, PDK, e udhëhequr nga Kadri Veseli, ngec pas LDK’së për 14. 03/l-073 pËr zgjedhjet e pËrgjithshme nË republikËn e kosovËs 99 ligji nr. Nga sot deri nesër, pritet që secili kandidat për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit, mund t'i shoh format e rezultateve të kandidatëve nga secili vendvotim në tërë territorin e Kosovës. Partia Demokratike e Kosovës rezulton e para me 34 mandate në Kuvend, ose 32. Anketa nxjerr rezultatet, ja sa përqind e serbëve përkrahin njohjen e Kosovës 26/07/2018 Ndërsa ndarjen e Kosovës në pjesën serbe e shqiptare e mbështet një e treta e të anketuarve, çdo i dyti qytetar i Serbisë konsideron se duhet të shpallet referendum në lidhje me zgjidhjen përfundimtare për Kosovën. Zgjedhjet ne Kosove Rezultatet (Video) 13/12/2010 In "Aktualitet" Ballkanasit me te sigurt me pavaresine e Kosoves 07/08/2010 In "Aktualitet" Shpallen rezultatet perfundimtare te zgjedhjeve ne Kosove 08/02/2011 In "Aktualitet". 1966, në fshatin Bujan, komuna e Lipjanit, shkollën fillore e kreu në fshatrat Bujan dhe Kraishtë ndërsa shkollën e mesme në Lipjan. Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, shpallen rezultatet përfundimtare Shkup , 14 qershor 2011, NOA – Nëntë ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoni , Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare zyrtare të zgjedhjeve të 5 qershorit. Ndërsa sa i përket Kuvendit Komunal parashihen këto afate dhe procedura. Elektorati dhe pjesëmarrja në Zgjedhjet për Kryetar të Komunave (2007-2013) Tabela 8. “Kompromisi nënkupton se ne duhet të heqim mendimet tona se Kosova është Serbi, ose se Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës”, kryeministrja serbe, transmeton “lajmi. Ky vendim i OSBE-së është i bazuar në parimet dhe vlerat evropiane. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t'i shpallë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për kryetarë të komunave. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka. Postime mbi Zgjedhjet 2010 shkruar nga toplajm. Një rezultat interesant i kësaj ankete është se shumica e të anketuarëve janë për ndryshime rrënjësore në qeverisjen e Kosovës; 60% të tyre votuan për Vetëvendosje dhe FeR. Për zgjedhjet e vitit 2010, KQZ-ja regjistroi gjithsej 55 subjekte politike, 23 prej të cilave u takonin shqiptarëve, 11 serbëve dhe pjesa tjetër grupeve të ndryshme të pakicave. Sipas rezultateve, koalicioni PAN do t'i ketë 39 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Vetëvendosje 32 ulëse dhe koalicioni LAA 29 ulëse. 1 milionë euro. Ne kete teme do te postojme rezultatet e zgjedhjeve qe do te zhvillohen neser, 03. Studentët e rinj Procedura e konkurimit, pranimit dhe regjistrimit. Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Sipas kryetares së KQZ-së, në zgjedhjet për kryetarë komunash dhe për anëtarët e kuvendeve komunale kanë marrë pjesë 44. Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të raundit të dytë për Kryetar të. Ekskluzive: Ja rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve. Në radhë të parë, secili votues përzgjedh subjektin politik të cilit dëshiron t’i japë votën për zgjedhjet lokale. nga muaji maj i vitit 2010, apo pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme pas vdekjes në detyrë të Kryetarit Fadil Ferati, i cili ushtronte pozitën e Kryetarit të Komunës të fituar në zgjedhjet e rregullta lokale të zhvilluara në nëntor të vitit 2009. Komisioni Qendror Zgjedhor ka mbajtur sot mbledhjen e radhës të kryesuar nga Kryetarja, Valdete Daka. Sefer Tasholli. 03/l-072 pËr zgjedhjet lokale nË republikËn e kosovËs. TV ASHT PJESE E KOMPANISE JAVA MULTIMEDIA PRODUCTION (JMP) DHE OPERON MBRENDA TELEVIZIONIT RROKUM DHE PERGJEGJESISE EDITORIALE TE TELEVIZIONIT. 552 vota apo 24. Gjakovë- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar të mërkuren në darkë rezultatet përfundimtare për kryetarë të komunave të Kosovës si dhe rezultatet për asambletë komunale. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Kryetari i PDK-së shpall fitore në. Në zgjedhjet që u mbajtën në dhjetor, në Mitrovicë deri në orën 15:30 patën votuar 22795 qytetarë apo. Koalicioni i organizatave joqeveritare, Demokracia në Veprim, ka dalë më rezultatet e veta preliminare nga votimet për zgjedhjet parlamentare. Ambasadat e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara, kanë përcjellë me vëmendje zgjedhjet e mbajtura me 19 maj 2019. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatet për Asamble Komunale dhe Kryetar Komunash. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Për infoGlobin lajmin e kanë konfirmuar zyrtarët brenda KQZ-së. Ishte shefja e këtij misioni Audrey Glover, e cila lexoi një pjesë të raportit dhe shtoi se rekomandimet përfundimtare do të publikohen pas dy muajsh. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit. Lidhja ka lënë prapa vetes Partinë Demokratike të Kosovës, që në zgjedhjet lokale ka arritur të sigurojë 159. Anëtari i KQZ-së Sami Hamti ka thënë se në zgjedhjet e rundit të dytë në Prishtinë nuk ka pasur proces të rregullt dhe ka pasur keqpërdorime. 4 Dhjetor 2007 - Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, në zgjedhjet e 17 nëntorit kanë marrë pjesë gjithsej 40. Find out why Close. TV ASHT PJESE E KOMPANISE JAVA MULTIMEDIA PRODUCTION (JMP) DHE OPERON MBRENDA TELEVIZIONIT RROKUM DHE PERGJEGJESISE EDITORIALE TE TELEVIZIONIT. Komentet te >Rezultatet e fundit nga KQZ Janë >Pse u ba lufte ne Kosove?!. 4 anëtarë të KQZ votuan pro ndërsa 1 kundër. /2L ONLINE/ - Universiteti "Kadri Zeka" në Gjilan ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve studentore 2015. rezultat ishin zgjedhjet e parakohshme parlamentare. E para në renditjen e forcave poltike qëndron Vetëvendosja. 872 vota në nivel vendi. Në komunën e Prishtinës, në Asamblenë Komunale do të jenë 51 asamblistë. LEXO EDHE: KQZ shpall rezultatet përfundimtare për kuvende komunale. 872 vota në nivel vendi. /2L ONLINE/ – Universiteti “Kadri Zeka” në Gjilan ka shpallur rezultatet preliminare të zgjedhjeve studentore 2015. KQZ-ja Certifikoi Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve të Jashtëzakonshme për Kryetar të Komunës së Drenasit. Lasgush Poradeci, poeti i lirikave: Gjallë do të jem edhe 500 vjet të tjera; Rrëfimi i ish-komisarit të Brigadës, Pali Nito: Si e bëri Enver Hoxha për ujë të ftohtë kryetarin e këshillit popullor të fshatit Strum. 9 Nga 55 subjektet e regjistruara, 26 parti politike dhe 3 iniciative të qytetarëve u certifikuan për. Zgjedhjet për Kryetarë të Komunave; SHËRBIMET E KQZ-së 2010 – Zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës. Simbas këtyne rezultateve kandidati nga LDK, Lutfi. Kuvendi i Prizrenit-1945 6. Mendimi im qe te fiton ne disa komuna te kosoves,Alanca per Ardhmerin e Kosoves ( AAK )ka kuadra qe ja vlen te votohen nga qytetaret e kosoves. Gjykimi për manipulimin e 1082 votave në zgjedhjet e 2010-ës 28 April, 2018 Mehmet Kastrati, Miftar Hasani, Mensur Gashi, Qëndresa Musa, Halil Halili, Bardhyl Musa e Ujup Hasani po akuzohen se në zgjedhjet komunale të vitit 2010 gjatë numërimit të votave kanë falsifikuar rezultatet. Megjithatë, meqë TD shkon nga 0 në 3,. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi. Aktualisht, LDK-ja është subjekti politik me numrin më të madh të deputetëve në Kuvendin e Republikës së Kosovës dhe me numrin më të madh të komunave që i qeveris.